Китай днес - приложение на в-к Земя

Switch to desktop Регистрация Вход

Статии

Една от най-важните контроли на ЦСКА по време на зимната подготовка в Испания ще бъде срещу китайския Дзянсу Сунин. Отборът е воден от италианския специалист Фабио Капело. В редиците на тима личат имената на бившия футболист на Челси — Рамирес, закупен за 27 милиона евро, и на Алекс Тайшейра, който премина в китайския отбор от Шахтьор (Донецк) за сумата от 50 милиона евро.

От лятото на 2017 година шефовете на Дзянсу Сунин направиха поредния сензационен трансфер, като привлякоха за треньор Фабио Капело. Италианското светило пое китайския клуб, като ще получава по 10 милиона евро на сезон.  В този момент Дзянсу Сунин  заемаше  предпоследното 15-о място в китайската Суперлига със скромния актив от 8 точки. 71-годишният Капело, който за последно бе начело на Русия (20122015), успя да спаси отбора от изпадане. Дзянсу Сунин финишира сезона на 12-о място в крайното класиране с актив от цели 32 точки, а опитният специалист направи отбор, който да се бори с големите от китайския елит.

В редиците на китайския клуб играят няколко световноизвестни футболисти. Като към това прибавим и името на Фабио Капело, сами разбирате, че това ще бъде контрола срещу много класен съперник. Хубавото е, че и двата отбора ще се намират на един и същ етап от подготовката“, заяви старши треньорът на ЦСКА Стамен Белчев, преди „армейците“ да отпътуват за Испания.

Двубоят между ЦСКА и Дзянсу Сунин ще се играе на 28 януари.

Последно обновена на Четвъртък, 01 Февруари 2018 07:22

Посещения: 2886

Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели два златни медала — на ускорения шахмат и на блиц, на вторите Световни интелектуални игри в Хуайан (Китай).  Изключително оспорвана бе надпреварата в ускорения шахмат. В последния кръг Антоанета Стефанова победи Александра Костенюк и заедно с още четири състезателки приключи с 4,5 точки от 7 възможни. Допълнителният турнирен показател определи за победителка гросмайстор Антоанета Стефанова.

На второ и трето място са сестрите Анна и Мария Мизучук (Украйна). На четвърта позиция остана Катерина Лахно (Русия), а на пета — Анна Ушенина.

При мъжете победител е Дмитри Андрейкин (Русия) с 4,5 т. от 7 възможни и най-добър допълнителен турнирен показател. Със същия точков актив са още Шахрияр Мамедяров (Азербайджан) и Ле Куанг Льом (Виетнам).

Само след един ден почивка започна и надпреварата в блиц — с контрола — по 3 минути на състезател с добавени по 2 секунди за всеки изигран ход. Шахматистките изиграха 22 кръга — по две партии по системата „всеки срещу всеки“. Българската гросмайсторка спечели и този турнир на Световните интелектуални игри. Антоанета Стефанова събра 14,5 от възможни 22 точки и остави на цяла точка зад себе си сребърната медалистка Цзю Вънцзюн, представителка на домакините. На трето място завърши рускинята Александра Костенюк, която също като Вънцзюн събра 13,5 точки.

Посещения: 2889

Състезателите на Китай са отново начело в класирането по медали

Жуотън Сяо е новият световен шампион в гимнастическия многобой, след като успя да измъкне победата буквално на последния уред. На първенството на планетата в Монреал (Канада) китаецът седна в овакантения от хегемона Кохей Учимура (Япония) трон, след като във финала събра 86.933 т. След него останаха сънародникът му Чаопан Лин (86.448) и Кензо Ширай (Япония, 86.431).

В квалификациите за многобоя Учимура се контузи и се отказа, след като от 2009 г. насам неизменно ставаше шампион (6 световни и 2 олимпийски титли). След отказването на олимпийския първенец в Пекин ‚08 Уей Ян, пък китайците нямаха победител в многобоя цели 10 години.

21-годишният Сяо, който участва едва на второто си световно първенство, показа най-здрава психика и спечели битката с подгласниците си и с останалия четвърти Давид Белявски (Русия, 86.315), който бе в тройката чак до предпоследното изиграване — на успоредка. Големи бяха очакванията за победителя в квалификациите — Манрике Лардует, но кубинецът (сребърен медалист от 2015-а) остана пети, на 4 десети от бронзовото отличие.

Олимпийският вицешампион и европейски първенец Олег Верняев от Украйна беше считан за един от фаворитите, но падна на кон с гривни и на висилка, което го прати на осмото място в крайното класиране с 83.997 точки.

Елефтериос Петруниас от Гърция защити титлата си на халки. Той заслужи златото с 15.433 точки на финала. Втори остана руснакът Денис Аблязин с 15.333 точки, а трети се нареди Ян Лю (Китай) с 15.266 точки. Петруниас е доминант на уреда в последните сезони, като няма загубено голямо състезание от 2015 година насам. Той триумфира на Олимпиадата в Рио 2016, а спечели и три поредни европейски титли.

Японецът Кензо Ширай спечели на земя при мъжете с резултат 15,633 точки. Това е трета световна титла в кариерата за Ширай на земя. Втори остана Артьом Долгопят от Израел с 14,533, а трети е Юл Молдауер от САЩ с 14,500 точки.

На кон с гривни титлата завоюва британецът Макс Уитлок с 15,441 точки. Уитлок доминира тотално на уреда в последните години, като титлата му е втора поредна от световно първенство, а освен това е и олимпийски шампион от Рио 2016. Втори остана руският гимнастик Давид Белявски с 15,100 точки, а трети е китаецът Жотън Сяо с 15.066.

Чжу Цзинюан затвърди доминацията на Китай, като спечели титла на успоредка с 15.900 точки. Втори остана защитаващият титлата си украинец Олег Верняев с 15.833, а трети — Давид Белявски от Русия с 15.266

Хърватинът Тин Сръбич спечели финала на висилка с 14.433, следван от двама холандци — олимпийския шампион от Лондон 2012 Епке Зондерланд с 14.233 и Барт Дойрло с 14.200.

В класирането по медали първи е съставът на Китай с 2 златни, един сребърен и два бронзови медала.

Последно обновена на Четвъртък, 01 Февруари 2018 07:21