Най-дългият скок в света тази година

Най-дългият скок в света тази година бе реализиран от китайския скачач на дължина Уан Джианан, който постигна 8,36 метра на Китайското национално първенство по лека атлетика, съобщи излизащият на английски език китайски ежедневник „Чайна дейли“. Състезавайки се във формат от шест кръга, 24-годишният лекоатлет кацна на 8.36 метра, което е най-доброто световно постижение за годината. Хуан Джангджу се класира на второ място с личен рекорд от 8,33 м в първия си опит. По-рано този месец Хуан претендира за титлата с 8,28 метра на срещата на Китайския турнир по лека атлетика за 2020 г. в Нанкин. Най-добро постижение на Китайското национално първенство по лека атлетика на 100 метра спринт за мъже постави азиатският рекордьор на 200 метра Сие Джене с 10,31 секунди. Но това не беше лесна победа, тъй като Джан Руисиан и Чен Джуанфен завършиха съответно с 10.34 секунди и 10.36 секунди. При жените в състезанието на 100 метра с 11.35s доминира Ман Куи. Ян Хуеджен и Гуо Джонзе спечелиха съответно 400 метра при жените и мъжете. Ху Джиян и Лиан Кю победиха на 1500 метра при жените и мъжете.